RiRa nappasi pisteet Reserviltä

Rajatorpan hiekalla kohtasi sarjakärki Riipilän Raketti ja NuPS Reservi. Ottelu päättyi lukemiin 4-1. Nummelan maalin ampui Lauri Ylikojolan esityön jälkeen Markku Keskinen.

Reservi matkusti Vantaan Rajatorppaan mukanaan pari uutta peluria. Paluumuuttaja maalivahti Aleksi Hahto ja PK-Keskiuusimaasta saapunut toppari Niko Mörö. Ennakkoon tiedossa oli kova peli, sillä sarjakärki Riipilän Raketti ei ollut hävinnyt peliäkään tämän kauden nelosdivarin ykköslohkossa.

Ottelu ei ehtinyt vanheta edes viittä minuuttia, kun RiRa siirtyi jo 1-0 johtoon. Nummelan pojat jatkoivat pöllyävän ja kryptisiä pomppuja tarjonneen hiekan ihmettelyä ja RiRa jatkoi vyörytystään. Ottelu oli jo 3-0 tilanteessa, kun vaihdosta kentälle tullut Lauri Ylikojola näytti osaamistaan. Ylikojola purjehti oikeaa laitaa pitkin, harhautti puolustajan ja tarjoili unelma keskityksen takatolpalle. Samaan aikaan kapteeni Markku Keskinen odotteli herkkupassia ja laittoi lopulta pallon voimalla sisään. Hetkeä myöhemmin RiRa kuittasi kuitenkin loppulukemiksi 4-1. Paremmalla onnela RiRa olisi voinut latoa rumemmatkin lukemat. Ennen sarjataukoa Reservi kohtaa vielä Tammisaaressa EIF2 joukkueen.


NuPS - Uutiset
16.12.2010   Joulunajan tietoja
04.10.2010   Palloja kouluille
15.09.2010   Nurmet kiinni!
11.08.2010   NuPS voitti kolmosessa
16.07.2010   Helsinki Cup 2010
'