15.09.2014 - D12 - Pojat 02
EIF/Väst4 YJ vs NuPS United
14.09.2014 - D13 - Tytöt 01
T01 ELL HJK - NuPS 0-1
13.09.2014 - D12/E11 -Tytöt 02/03
T03 FC Wild - NuPS 1-0
09.09.2014 - D13 - Tytöt 01
T01 ELL NuPS - TiPS 1-0
08.09.2014 - Seura
NuPS vietti 50-vuotis juhlavuottaa maaottelun ja juhlaottelun merkeissä
06.09.2014 - Seura
NuPS 50-vuotta juhlapäivän ohjelma
06.09.2014 - D13 - Tytöt 01
T01 ELL NuPS - Honka 3-3
05.09.2014 - D12/E11 -Tytöt 02/03
T03 Honka - NuPS 8-0
02.09.2014 - D13 - Tytöt 01
T01 ELL NuPS - HJS 7-2
31.08.2014 - D13 - Tytöt 01
Karuselliturnaus pelattiin Ratapuistossa
TULEVAT TAPAHTUMAT
pe  19.09.2014 18:10, Ratapuisto
NuPS/Vasarat Bla - HyPS/Punainen
C14/D13 - Pojat 00/01   -   Syksy C14-pojat 00 K
la  20.09.2014 10:00, Ratapuisto N1
NuPS - HJK-j/West kelt
B16 - Pojat 98   -   Syksy B-pojat 97-99
la  20.09.2014 11:05, Ratapuisto
NuPS/Haaste - BK-46
D12 - Pojat 02   -   Syksy D12-pojat 02 K
la  20.09.2014 12:15, Ratapuisto N1
NuPS/Vasarat Chr - Gnistan
C14/D13 - Pojat 00/01   -   Syksy C14-pojat 00 7
la  20.09.2014 13:00, Tapiolan nappula
Honka/FC Barca k - NuPS/HSV
E11/E10 - Pojat 03/04   -   Syksy E11-pojat 03 7
la  20.09.2014 13:30, Ratapuisto
NuPS - TPV
A - Pojat 94-95   -   A-pojat Ykkönen lohk
la  20.09.2014 13:30, Kuoppanummen nurmi
NuPS - TPV
A - Pojat 94-95   -   A-pojat Ykkönen lohk
la  20.09.2014 15:15, Ratapuisto
NuPS/GT - KyIF/Barca
C14/D13 - Pojat 00/01   -   Syksy C14-pojat 00 K
su  21.09.2014 10:00, Ratapuisto N2
NuPS/Barca sin - PPS/Gepardit mus
F9 - Pojat 05   -   Syksy F9-pojat 05 5v
su  21.09.2014 10:00, Ratapuisto N1
NuPS/Everton - KJS/Musta
F9 - Pojat 05   -   Syksy F9-pojat 05 5v
su  21.09.2014 10:55, Ratapuisto N1
NuPS/Leverkusen - LePa/Punainen
E11/E10 - Pojat 03/04   -   Syksy E11-pojat 03 7
su  21.09.2014 11:00, Ratapuisto N2
NuPS/Valkoinen - GrIFK/White
D12/E11 -Tytöt 02/03   -   Syksy E11-tytöt 03 7
su  21.09.2014 12:00, Ratapuisto N1
NuPS/Schalke - HooGee/Tiikerit Val
E11/E10 - Pojat 03/04   -   Syksy E10-pojat 04 7
su  21.09.2014 13:05, Ratapuisto
NuPS/Musta - RaKe/JoKi YJ
D12/E11 -Tytöt 02/03   -   Syksy D12-tytöt 02 A
su  21.09.2014 14:30, Ratapuisto
NuPS/LoPa L-U YJ - BK-46/Väst4 YJ
C14 - Pojat 00YJ   -   Syksy C14-pojat 00 E
su  21.09.2014 16:00, Ratapuisto
NuPS/2 - JäPS/AC
A18-19/B17- Pojat 95-96/97   -   Syksy A-pojat 95 Kol
su  21.09.2014 18:00, Ratapuisto
NuPS - Ponnistajat
N1-Edustus   -   Syksy N Nelonen 3
su  21.09.2014 19:15, Ratapuisto
NuPS/United - Honka/Haaste K
D12 - Pojat 02   -   Syksy D12-pojat 02 Y
su  21.09.2014 20:30, Ratapuisto
NuPS - FC Espoo/United YJ2
C15 - Pojat 99   -   Syksy C15-pojat 99 K
pe  26.09.2014 18:00, Kuoppanummen hiekkat
NuPS/Musta - PEP/Safiirit
D12/E11 -Tytöt 02/03   -   Syksy E11-tytöt 03 7
la  27.09.2014 12:00, Ratapuisto N2
NuPS/HSV - MasKi/Pumat 1
E11/E10 - Pojat 03/04   -   Syksy E11-pojat 03 7
su  28.09.2014 10:00, Ratapuisto N1
NuPS/Barca pun - LoPa/valkoinen
F8 - Pojat 06   -   Syksy F8-pojat 06 5v
su  28.09.2014 10:45, Ratapuisto N1
NuPS/Liverpool - LoPa/sininen
F8 - Pojat 06   -   Syksy F8-pojat 06 5v
su  28.09.2014 11:30, Ratapuisto N1
NuPS/Real - Honka/Akatemia Kel
F9 - Pojat 05   -   Syksy F9-pojat 05 5v
su  28.09.2014 12:25, Ratapuisto N1
NuPS/Real Madrid m - KeiKa/Musta
F9 - Pojat 05   -   Syksy F9-pojat 05 5v
su  28.09.2014 20:15, Ratapuisto
NuPS - KaPy
MKKI 35-45   -   KKI35 Perus 1
pe  03.10.2014 19:45, Ratapuisto
NuPS/Reservi - FC Lohja
M2 - Reservi   -   Vitonen 1
la  04.10.2014 13:00, Ratapuisto
NuPS - FC Kontu
M1 - Edustus   -   Kolmonen 1
la  04.10.2014 15:00, Ratapuisto
NuPS/Valkoinen - Gnistan/GPS United
D13 - Tytöt 01   -   Syksy D13-tytöt 01 Y
su  05.10.2014 10:00, Ratapuisto N1
NuPS/Vasarat Chr - Valtti/FB
C14/D13 - Pojat 00/01   -   Syksy C14-pojat 00 7
su  05.10.2014 13:00, Ratapuisto
NuPS/LoPa L-U YJ - TPS/YJ
C14 - Pojat 00YJ   -   Syksy C14-pojat 00 E
TULOSPALVELU
ti  16.09.2014 20:00, Ratapuisto
NuPS - BK-46/2   4 - 3
M2 - Reservi   -   Vitonen
su  14.09.2014 16:45, Kirkkonummi
EBK Delfiinit T04/05 sininen - Nups T04   0 - 5
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   Kirkkonummi Cup
su  14.09.2014 16:00, Kirkkonummi
TuPS T0405 - Nups T04   3 - 0
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   Kirkkonummi Cup
su  14.09.2014 15:15, Kirkkonummi
JäPS sininen - Nups T04   2 - 3
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   Kirkkonummi Cup
su  14.09.2014 13:30, Kirkkonummi
NuPS T06-07 - Gnistan T06/07 Pantterit   3 - 0
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   Kirkkonummi Cup
su  14.09.2014 12:30, Kirkkonummi
EPS T07 Kolibrit valkoinen - Nups T06-07   1 - 1
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   Kirkkonummi Cup
su  14.09.2014 12:00, Kirkkonummi
Nups T06 Leijonat - PEP Pitkätossut   3 - 3
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   Kirkkonummi Cup
su  14.09.2014 11:00, Kirkkonummi
Gnistan T06/07 Puumat - Nups T06 Leijonat   0 - 4
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   Kirkkonummi Cup
su  14.09.2014 10:30, Kirkkonummi
Nups T06-07 - FC Wild Villivarsat valkoiset   0 - 4
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   Kirkkonummi Cup
su  14.09.2014 10:00, Kirkkonummi
Nups T06 Leijonat - ACK sininen   2 - 5
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   Kirkkonummi Cup
su  14.09.2014 00:00, Kirkkonummi
HPS vihreät - Nups T06 Leijonat   4 - 3
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   Kirkkonummi Cup
su  14.09.2014 00:00, Kirkkonummi
ACK 07 - Nups T06-07   0 - 0
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   Kirkkonummi Cup
la  13.09.2014 18:10, Inkoon urheilukenttä
IIF fotboll - NuPS/Leverkusen   8 - 2
E11/E10 - Pojat 03/04   -   Syksy E11-pojat 03 7
la  13.09.2014 15:00, Kirkkonummi
TuPS T0405 - Nups T04   3 - 1
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   Kirkkonummi Cup
la  13.09.2014 14:00, Kirkkonummi
Nups T04 - PEP T04 valkoiset   2 - 2
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   Kirkkonummi Cup
la  13.09.2014 13:00, Kirkkonummi
EPS Tähtitytöt - Nups T04   0 - 0
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   Kirkkonummi Cup
la  13.09.2014 00:00, Kirkkonummi
Nups T04 - EBK Delfiinit T04/05 sininen   1 - 1
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   Kirkkonummi Cup
to  11.09.2014 18:30, Ratapuisto N1
NuPS/Leverkusen - ViTa/Musta   4 - 8
E11/E10 - Pojat 03/04   -   Syksy E11-pojat 03 7
ti  09.09.2014 18:00, Kuoppanummen nurmi
NuPS - EBK   2 - 1
M1 - Edustus   -   Kolmonen 1
ma  08.09.2014 17:00, Vihdin kirkonk. nurm
NuPS/Schalke - ViTa   5 - 0
E11/E10 - Pojat 03/04   -   Syksy E10-pojat 04 7
la  06.09.2014 13:00, Jokela
Nups T04 - Lepa Valkoinen   1 - 1
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   T04 Karuselli
la  06.09.2014 11:30, Jokela
Nups T04 - BK-46 Röd   2 - 0
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   T04 Karuselli
la  06.09.2014 10:00, Jokela
Rake - Nups T04   0 - 2
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   T04 Karuselli
to  04.09.2014 18:00, Virkkaan nurmi
ViTa/oranssi - NuPS/HSV   6 - 1
E11/E10 - Pojat 03/04   -   Syksy E11-pojat 03 7
to  04.09.2014 18:00, Veikkola
FCWild T04 Valkoinen - Nups T04-05   4 - 5
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   Harjoitus
su  31.08.2014 18:00, Ratapuisto
NuPS/HSV - EIF/Grön   7 - 4
E11/E10 - Pojat 03/04   -   Syksy E11-pojat 03 7
su  31.08.2014 17:00, Kirkkonummi
RaKe Helmipallot - Nups T06 Tiikerit   2 - 2
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   T06 Karuselli
su  31.08.2014 16:30, Kirkkonummi
NJS Valkoinen - Nups T06 Tiikerit   1 - 3
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   T06 Karuselli
su  31.08.2014 16:00, Kirkkonummi
EPS T06 Lumikit white - Nups T05   7 - 1
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   T05 Karuselli
su  31.08.2014 15:00, Kirkkonummi
Honka Gepardit kelt - Nups T05   2 - 2
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   T05 Karuselli
su  31.08.2014 15:00, Kirkkonummi
JoKi Punainen - Nups T06 Tiikerit   0 - 5
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   T06 Karuselli
su  31.08.2014 14:00, Asemapellon PK2
LoPa/sininen - NuPS/Leverkusen   7 - 0
E11/E10 - Pojat 03/04   -   Syksy E11-pojat 03 7
su  31.08.2014 14:00, Kirkkonummi
KoiPS Delfiinit Sininen - Nups T05   4 - 8
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   T05 Karuselli
su  31.08.2014 12:00, Kirkkonummi
JäPS Tiikerit - Nups T06 Leijonat   6 - 0
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   T06 Karuselli
su  31.08.2014 10:30, Kirkkonummi
ACK siniset - Nups T06 Leijonat   2 - 4
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   T06 Karuselli
su  31.08.2014 00:00, Kirkkonummi
Nups T06 Leijonat - RiPS Sininen   1 - 2
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   T06 Karuselli
la  30.08.2014 16:00, Kirkkonummi
Nups T05 - TiPS Sähikäiset Valkoinen   3 - 1
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   T05 Karuselli
la  30.08.2014 15:00, Helsingintien Pk
KJS/punainen - NuPS/Schalke   0 - 8
E11/E10 - Pojat 03/04   -   Syksy E10-pojat 04 7
la  30.08.2014 15:00, Kirkkonummi
Nups T05 - RiPS Valkoinen   5 - 0
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   T05 Karuselli
la  30.08.2014 14:00, Kirkkonummi
Nups T05 - PEP 05-06   6 - 1
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   T05 Karuselli
la  30.08.2014 13:30, Kirkkonummi
KoiPS Tehotytöt A - Nups T07   0 - 0
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   T07 Karuselli
la  30.08.2014 12:00, Kirkkonummi
Honka Pikkukissat - Nups T07   1 - 2
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   T07 Karuselli
la  30.08.2014 10:30, Kirkkonummi
Nups T07 - TiPS Energiatytöt   0 - 2
E10/F9/F8/G7 - Tytöt 04/05/06/07   -   T07 Karuselli
ti  26.08.2014 18:15, Kuoppanummen nurmi
NuPS - EIF/Akademi   3 - 1
M1 - Edustus   -   Kolmonen 1
su  24.08.2014 13:20, Ratapuisto N2
NuPS/Schalke - EIF   1 - 5
E11/E10 - Pojat 03/04   -   Syksy E10-pojat 04 7
su  24.08.2014 12:00, Ratapuisto N1
NuPS/Leverkusen - EBK/Spiders ora   2 - 2
E11/E10 - Pojat 03/04   -   Syksy E11-pojat 03 7
ti  19.08.2014 19:15, Urheilupuisto
KyIF/keltainen - NuPS/HSV   6 - 2
E11/E10 - Pojat 03/04   -   Syksy E11-pojat 03
ti  19.08.2014 18:30, Rukki Arena, Hanko
HIK - NuPS   4 - 1
M1 - Edustus   -   M1/kolmonen
ti  19.08.2014 18:15, Kuoppanummen nurmi
NuPS - EBK/2   3 - 0
M2 - Reservi   -   Vitonen
su  17.08.2014 15:00, Nummelan uimahallin
NuPS/GT - GrIFK   7 - 0
C14/D13 - Pojat 00/01   -   Syksy C14-pojat 00 K
JALKAPALLOUUTISIA
17.09.2014 10:00   FC Interin luottomies loppukauden sivussa (SuomiFutis)
17.09.2014 09:32   SJK:lla uusi pelaaja mukana Ahvenanmaalla (Veikkausliiga)
17.09.2014 09:06   Valioliigapelaaja sairastui syöpään (Iltalehti)
17.09.2014 07:44   HJK hakee jatkopaikkaa Eurooppa-liigasta (MTV.fi)
17.09.2014 07:41   Huttunen muistuttaa RoPS:n vauhdista (Veikkausliiga)
17.09.2014 07:18   Arsenal sai opetuksen Westfalenilla (Iltalehti)
17.09.2014 06:18   HJK:n vaikea valinta (Ilta-Sanomat)
17.09.2014 00:12   Real hurjasteli, Atletico kompuroi (Iltalehti)
16.09.2014 23:56   Real Madrid avasi Mestarien liigan väkevästi (Ilta-Sanomat)
16.09.2014 23:50   Mestarien liigan tulokset ja maalintekijät (Iltalehti)
16.09.2014 23:50   Liverpool toipui sokista lisäajalla (Iltalehti)
16.09.2014 23:41   Carlos Tevezin maalit liikaa Halstin Malmölle (Ilta-Sanomat)
16.09.2014 22:50   Ronaldo ohitti Messin CL-tilastossa (Iltalehti)
KESKUSTELUT
Västäräkki 14.09.2014 20:16 | Nuoret
Kiitos Nyba vastauksestasi! Hienosti valoitettu joukkueen nykyinen meininki,uskon että jokainen osaa lukea vastauksestasi sen oleellisen.

t.`Haukkuva koira´
Nyba 14.09.2014 11:44 | Nuoret
Kerropa västäräkki kenelle vastuuvalmentajan pitää selventää asioita??Sinulleko,miksi?
Varmaan riittää että pelaajat,taustat sekä seurat tietää missä mennään!
Tiedän kuitenkin varmasti että ryhmä pitänyt mm menneellä vkolla illan missä jo käyty asioita läpi myös tulevaisuuteen,mitä tapahtuu,koska,joukkue/pelaaja tavoitteet jne..
Turha tämän hetken taustoilta kysellä sitä mitä parivuotta sitten puhuttu..
Koirat haukkuu ja karavaani kulkee..
Västäräkki 13.09.2014 21:43 | Nuoret
Voisiko vastuuvalmentaja hivenen selventää mitä tässä,Lohjan ja Nummelan ylpeydessä LUYJ:ssä
oikein tapahtuu,pelkkiä häviöitä yli neljäkymmentä päästettyä maalia....kaksi vuotta sitten oli
ukkoa suu vaahdossa huutamassa joukkuetta eteenpäin,no entäs nyt....aika hiljaista.
Vastuunkantajia ei löydy se on selvä,mutta jonkunlainen selonteko näille nuorille miehille joille lupailitte paljon mutta......no tiedätte itse.
Markku 08.09.2014 07:42 | Seura
Kiitoksia Ninalle ja apujoukoille miellyttävästä juhlaotteluiltapäivästä. Oli mukava tavata vanhoja tuttuja.
Eki Y 07.09.2014 19:12 | Miehet
ONNEA RESSUILLE NOUSUSTA 4 DIVISIOONAAN.
Ressu 22.08.2014 16:23 | Naiset
ELL kotiavaus T01llä siirtyy syyskuun alkuun mutta tervetuloa ensi viikonloppuna ratikseen kun T01 järjestää siellä P07 & P08 ikäluokkien karuselliturnaukset. Iloista nappulafudista, kisamakkaraa, arpajaiset yms
Lähetä palautetta Nummelan Palloseuralle.
Nimi *
Sähköpostiosoite

Viesti *